BTÜ Yerleşkeleri Öğrencilerle Şenlendi… - Tarafsız ManşetTarafsız Manşet

1 Aralık 2021 - 01:18

BTÜ Yerleşkeleri Öğrencilerle Şenlendi…

BTÜ Yerleşkeleri Öğrencilerle Şenlendi…
Son Güncelleme :

06 Ekim 2021 - 1:37

Dünyayı sarsan Kovid – 19 salgını nedeni ile 1,5 yıldır (3 akademik yarıyıl) uzaktan eğitim veren BTÜ, öğrencilerini yeniden kampüslerinde ağırlıyor. Üniversite yönetiminin aldığı kararın ardından yüz yüze eğitimin başlaması ile öğrenciler üniversitelerine kavuştu. Bu kavuşma ile BTÜ yerleşkeleri de şenlendi. Kampüslerde “yeni normal” ile yaşayacak olmalarına rağmen, BTÜ’lü akademisyen ve öğrenciler büyük heyecanla bekledikleri akademik yılı kampüste geçirecekleri için büyük sevinç içerisinde oldukları görüldü.

BTÜ’de yüz yüze derslerin başlaması ile birlikte yerleşkelerde pandemi öncesine benzer haraketlilik olmasına rağmen “yeni normal” yemekhanelerden laboratuvarlara kadar her noktada kendini gösterdi. Salgın nedeni ile yerleşkelerdeki iş ve hizmet birimlerinde alınan önlemler öğrencileri ve akademisyenleri memnun etti.

Öğrenci Kulüpleri Kendilerini Tanıttılar

Yüzü yüze eğitimin başlaması BTÜ Öğrenci Kulüpleri’nin aktivitelerinin artmasına da neden oldu. Öğrenci kulüpleri, öğrencilerin yüz yüze eğitime başladıkları ilk gün yerleşkelerde çeşitli etkinlikler düzenleyerek bir yandan onlara “hoş geldiniz” derken, diğer yandan da kulüplerini tanıtma fırsatı buldu.

BTÜ’lü Yabancı Uyruklu Öğrenciler de Kampüste

Küresel pandeminin en çok etkilediği kesimlerden biri olan yabancı uyruklu öğrenciler de yüz yüze eğitimin başlaması ile birlikte yerleşkelere gelerek yüz yüze eğitim coşkusunu yaşadılar. BTÜ’de lisans ve lisansüstü öğrenim gören yaklaşık 750 yabancı uyruklu öğrenci, derslerin ilk gününde dersliklerdeki yerlerini aldılar.

Kampüste Aşı Uygulaması

BTÜ kampüslerinde öğrencilere ve akademisyenlere yönelik aşı stantları kuruldu. Yıldırım İlçe Sağlık Müdürlüğü desteği ile kurulan stantlarda aşı uygulamasının yanı sıra Kovid – 19’un belirtileri, teşhis ve korunma yolları, stres yönetimi ve sağlık önlemleri konularında çeşitli bilgilendirmeler yapıldı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.