7/24 Paket Servis
7/24 Paket Servis

‪#‎EvdeKal

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Samsun’dan tedirgin eden fotoğraflar!

Bu görüntüler Samsun’un en işlek cadde, sokak ve pazar yerlerinde TARAFSIZ MANŞET muhabiri tarafından çekildi.

Samsun’dan tedirgin eden fotoğraflar!
128
15 Mayıs 2020 - 14:08

Bu görüntüler Samsun’un en işlek cadde, sokak ve pazar yerlerinde  TARAFSIZ MANŞET muhabiri  tarafından çekildi. Ne oluyoruz? Başa mı dönüyoruz? Bunca mücadele, bunca emek, bunca uyarı boşa mıydı? dedirten TARAFSIZ MANŞET objektiflerine yansıyan işte o fotoğraflar ve haberimiz:


GÜNEŞİ GÖREN CADDE VE SOKAKLARA AKIN ETTİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD 19 ile mücadele kapsamında ülkemiz en erken tedbiri alan ve tedavide olabilecek en etkin yöntemleri devreye sokarak Türkiye’de bulaşın artmasını, yayılmasını önleyerek tüm dünyaya örnek oldu. Fakat tüm bu uyarı ve tedbirlere rağmen COVİD 19’u ciddiye almayarak, durumun ciddiyetinin farkına varmayanlar çoğu il ve ilçelerde olduğu gibi Samsun’da da  hem kendi sağlıklarını, hem de çevresindekilerin sağlığını hiçe saydı. Güneşli havayı görünce cadde ve sokaklarda adeta gezmeye çıkan bazı vatandaşlar ve uzayıp giden araç trafiği yok artık! dedirtti.


MASKE’DE NEYMİŞ! 

Kurallara uymanın ve KORONAVİRÜS’ÜN bulaşını önlemenin en hayati tedbirlerinden biri olan maske takmaya bazı vatandaşların polis ekiplerinin uyarılarına rağmen yanaşmaması ve kalabalık ortamlarda maskesiz  dolaşmaları ise dikkat çeken ayrıntılar arasında. 


REHAVET HAVASI TEDİRGİN EDİYOR

Evde kal çağrılarına kulak asmayıp sokağa çıkan vatandaşların kalabalık ortamlar oluşturması ise eyvah rehavete mi? kapıldık dedirtiyor. Sosyal mesafe kurallarına uymamanın yanı sıra adeta bir rehavet havasına bürünen bazı vatandaşların bu davranışları tedirginliği artırırken, bazı vatandaşlarda evde kal çağrılarına uyarak bu görüntülerin bir an önce son bulmasının ve normal hayata dönüşün kurallara uymaktan geçtiğini dile getirdi. 


???????????

PAZAR YERLERİNDEKİ GÖRÜNTÜLER PES! DEDİRTTİ

Çekilen görüntüler arasında bazı pazar esnafının, seyyar satıcıların ve alışverişe gelen vatandaşların çıplak elle ve maskesiz olarak ürünleri seçmesi, poşetlere koyması ise pes! dedirti. Vatandaşların bazıları ürünleri kendilerinin seçme sebebi olarak, ”Görerek alıyoruz.  Ezik ve çürük meyve sebzeleri almamak için kendimiz seçiyoruz” şeklindeki cevapları ise pazarcı ve vatandaş arasında zaman zaman tartışmalara yol açıyor. Vatandaşların bu yöndeki  talebi ise, ”Kullanılmamış temiz eldivenlerimizi takarak meyve sebzelerimizi kendimiz seçerek almak istiyoruz. Bazı pazar esnafı poşetin yarısına sağlam meyve sebze koyarken bir diğer yarısına ise ezik ve çürük ürünleri koyuyor” şeklinde tepkilerini dile getirdi. 

Haber ve Fotoğraflar: TARAFSIZ MANŞET/SAMSUN

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.