‪#‎EvdeHayatVar‬

Sektörün öncüsü “Sude Et” yatırımlarını büyütüyor;

Sektörün öncüsü “Sude Et” yatırımlarını büyütüyor;
37
18 Şubat 2020 - 10:32

Türkiye ekonomisinde ve et sektöründe önemli bir yere sahip olan “Sude Et” yatırımlarıyla lider olma yolunda hızla ilerliyor.
Burasa’da et sektörüne yaptığı yatırım ve istihtamla kendinden söz ettiren “Sude Et” Özlüce’de 6’ıncı şubesini açtı. Şirketin; Mudanya’da 2100 metre kapalı alana sahip 3 milyon liralık et işleme tesisinin çalışmaları ise aralıksız olarak devam ediyor. Avrupa standartlarında uygun olarak yapılacak olan tesiste etler özenle işlenip şubelere soğuk zincir olarak dağıtılacak.

“Kendimiz yetiştirip, kendimiz kesiyoruz”

Toptancılık yaparak işe başladıklarını söyleyen Sude Et Yönetim Kurulu Başkanı Barış Atalay, gıda güvenliği ve kaliteli hizmete dikkat çekti. Atalay, “Küçük bir yerde iş hayatına atıldık. Daha sonra şubeleştik ve restoranlarımızı açmaya başladık. Bütün etlerimizi kendimiz kesiyor müşterilerimize kaliteli ürünler ulaştırıyoruz. Ayda yaklaşık 45 ton kırmızı eti depolarımızda işleyerek şubelere dağıtıyoruz. Mudanya’da et işleme tesisi yapmayı düşünüyoruz. Bu tesiste kendi bünyemizde ürettiğimiz ürünlerin satışını yapacağız. 2100 metre kapalı alana sahip 3 milyonluk bir yatırım olacak. Projemiz son halinin aldı. Tesisimizde kullanacağımız makinelerin siparişlerini de verdik. Sadece Belediye’den ruhsat ile ilgili bazı işler kaldı. Onlar halledildikten sonra 7 ay gibi bir sürede tesisimize kavuşacağız.” dedi

“Marmara bölgesine hitap edeceğiz”

Hedeflerini de açıkalayan Atalay, “Bu tesis Avrupa standartlarında olacak. Daha kaliteli ve standartları daha yüksek olacak. Maksadımız önce Bursa’da iyi bir yere gelip bütün Marmara bölgesine hitap etmektir. Yiyecek içecek sektöründe Bursa çok iyi. Bursa’da hem balık, hem de et mangal kültürü var. Biz önce imalat konusunda eksikliklerimizi gidermek istiyoruz. Birkaç şube hedefimiz daha var. Önce et işleme tesisimizi açacağız, ardından bir restoran açma hedefimiz daha var. Piyasada daha iyi bir yere gelmek için marketlerle çalışıp kendi ürünlerimizi satışa sunmak istiyoruz.” diye konuştu

“Hayvancılık gelişirse et ucuzlar”

Et fiyatları konusunda dengesizlik olduğunu da vurgulayan Atalay, “Ürünler üreticiden toptancıya geçtiği için bir rant alanı oluştu. Bu yüzden fiyatlarda artış oluyor. Bu noktada devletin araya girmesi gerekiyor. Ülkemizde hayvancılığın gelişmesi ve et fiyatlarının düzelmesi için yemin ucuzlatılması şart.”

“Herkes et yiyebilmeli”

Buraslıların ve her kesimin et yiyebilmesi için şubeler açacaklarını ifade eden Sude Et İşletme Müdürü NilayKarakaş, ”Müşterilerimize daha kaliteli bir hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu hedeflere doğru yürümeye devam ediyoruz. Geçen hafta Özlüce’de 6. şubemizi açtık. Hedefimiz Bursa’da 16 şubeye ulaşmak. İnşallah bu hedefe ulaşacağız.” (HABER MERKEZİ)

PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
POPÜLER FİRMALAR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.